Ailece Yapılabilecek Etkinlikler

Hayallerimin Renginde Bir Şapka

6 yıl önce | okunma

hayaller

Sana kısa bir masal anlatayım mı? Bir varmış bir yokmuş bir zamanlar ufak bir çocuk hayallerini, istediklerini, üzüntülerini her şeyini yeşil şapkasına anlatırmış. Şapka cevap vermez ama hiç sıkılmadan onu dinler bildiklerini de kimseye söylemezmiş. Gün gelmiş şapkanın önünde kırmızı bir yuvarlak oluşuvermiş. O kırmızı yuvarlağa bakarken çocuk, şapkanın konuştuğunu hayal ederek rüyaya dalmış. Rüyasında şapka konuşuvermiş:

Hayallerimin resmini çizmeye çalıştım. Renklerin her biri umuttu. Yemyeşilim çünkü yeşil asla yok olmaz. Sonbahar gelir solar yapraklar ama ilkbaharda yine yeşerir. Sen de bu inancını yitirme yemyeşil olsun umutların. Ya da sapsarı güneş gibi hep olsun asla yok olmasın. Kar da yağmur da yağsa, gece de olsa vakti gelince doğar güneş.

Umutların hayallerinle dans etsin ki gerçekleşsinler. Hayal etmekten vazgeçme güzel günleri ve o günlerin geleceğine yürekten inan ki gerçek olsun tüm umutların. Anlat her hayalini, her umudunu bana ben dinlerim seni sevinerek. Sen de istersen, sırdaşın olmayı çok isterim.

Her yeni gün umutları beraberinde getirir. Umutla uyan. Düşlerine kimse dokunamaz korkma, umutlar masal kalmaz gerçek olur sakın umut etmekten vazgeçme. Bir bakarsın hiç ummadığın bir anda rüyanda dahi görüp de inanamadığın mutluluk dolu bir hayalin gerçek oluverir, yeter ki inan buna. Ve hayalinde yer alan renklerle o kırmızı yuvarlağıma boyama yap ki göreyim ne renkte hayallerin var. Benim hayallerimi boya ile resmettiğimde hep yeşil, mavi, beyaz, sarı, turuncu rengârenk umutlar vardı. Bakalım sen de ne renk umutlar olacak hayallerinde.’’
İşte elindeki şapka o şapka.

Sırdaşın olmak isteyen bu şapkaya anlat her şeyini. Ve hayallerinde yer alan renklerle o kırmızı yuvarlağı boya. Gör ne çok renk var olacak hayallerinde…

HAYALLERİMİN RENGİNDE ŞAPKA.docx - Microsoft WordRenkli Şapkax

BAKSANA..!
Hayallerim renkler içinde..
Ya seninkiler?
Bak kırmızı bir noktam var o benim çocuk hayallerimin temsili.Çikolata yaldızlı kağıtların renginde oyun dolu, neşe dolu..oynamasam da hiçbir oyunu,koşmasam da çocuklarla şakalaşmasam da o hayallerim var yaldızlı,parıl parıl hayaller….
Bak kendim yemyeşilim ve yemyeşil hayallerim de var.İçinde umutlar yeşeren, taptaze fidanlar verecek geleceğe dair hayallerim var.
Bak ben hayallerimin renginde bir şapkayım ve istiyorum ki senin hayallerinde hangi renk varsa benim üzerimde yer alan o kırmızı yuvarlağa onları boya ve bileyim senin hayallerindeki rengi..belki bir gün o renk bir şapka oluveririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.